Články

Kontokorent

Kontokorent je hojně využívaný bankovní produkt. U většiny bank je poskytován v určité výši zdarma k běžnému účtu (aktuálně je u většiny bank nastaven na 1000 Kč). V případě obdržení nabídky na možnost získání jiné částky nebo upravení jeho výše, musí klient většinou doložit potvrzení o výši příjmů.

Obvyklý je měsíční poplatek za rezervaci zdrojů, který je strháván z běžného účtu a pohybuje se v řádech korun. Kontokorent je možno považovat za finanční rezervu, kterou lze použít v případě akutní potřeby. Nazýván bývá také jako debet. Nevýhodou je, že za každou částku, kterou z něj využijeme, platíme okamžitě. Pokud vlastní člověk kreditní kartu, pak je kontokorent doporučeno využívat jen v případě nejvyšší nouze. Jeho existence na běžném účtu dává vlastníkovi klid pro potenciální vznik nenadálé situace, kdy je třeba využít peněz na velmi krátkou dobu, například do připsání peněz (výplata). Kontokorent není doporučeno využívat dlouhodobě, jelikož v tomto případě se stává variantou nejdražší ve srovnání s kreditní kartou či klasickým úvěrem.

Datum: 5.6.2014 | Rubrika: Články

O webu

Nemáte dostatek finančních prostředků? Potřebujete rychle získat peníze? Právě pro vás jsou určeny půjčky. Půjčení peněžních prostředků je nazýváno hypotékou. Na těchto webových stránkách získáte potřebné informace pro získání úvěrů a půjček. Abyste se lépe dokázali orientovat v ekonomických termínech je zde uveden i slovníček nejpoužívanějších pojmů.

Stránky webu