Články

Americká hypotéka

Americkou hypotékou se rozumí hypoteční úvěr, který není vázán účelem. Spojení s klasickou hypotékou je v zajištění nemovitostí, tedy zástavním právem na nemovitost. Čerpané prostředky klient může využít na cokoliv, není tedy podmínkou kupovat nemovitost, pozemek či provádět stavební úpravy.

Největší předností americké hypotéky je možnost neúčelového čerpání. Klient tak může finance využít na koupi automobilu, dovolené či vybavení domácnosti. Výhodou je také prostor pro rozložení splátek až na 20 let.

Minimální výše americké hypotéky je 100 000 Kč a maximální výše není omezena, protože sami banky si určují výši LTV (loan to value – česky je to zástavní hodnota, kterou stanoví odhadce banky). Aktuálně se jedná o možnost čerpat až do 75% hodnoty nemovitosti (každá banka si tuto hodnotu nastavuje sama).

Americká hypotéka je splatná od 5 do 20 let (je možné, že bude splatnost bankou rozložena až na 25 let). Ovšem doba splatnosti nesmí překročit 70 let klientova věku v době doplacení hypotéky.

Úroková sazba je u americké hypotéky nižší něž sazba u spotřebitelského úvěru, ale naopak vyšší než sazba u klasické hypotéky.

Datum: 6.6.2014 | Rubrika: Články

O webu

Nemáte dostatek finančních prostředků? Potřebujete rychle získat peníze? Právě pro vás jsou určeny půjčky. Půjčení peněžních prostředků je nazýváno hypotékou. Na těchto webových stránkách získáte potřebné informace pro získání úvěrů a půjček. Abyste se lépe dokázali orientovat v ekonomických termínech je zde uveden i slovníček nejpoužívanějších pojmů.

Stránky webu