Články

Rizika kreditních karet

Kreditní karty jsou ve své podstatě klasické platební karty s kreditem od bankovního ústavu, za který klient platí úroky. Jsou u občanů České republiky velmi oblíbené.

Existuje několik typů rizik, kde celou řadu stačí jmenovat neboť jsou stejné jako u platebních karet. Jedná se o nebezpečí zneužití osobou blízkou, osobou cizí nebo obchodníkem, dále pak o skryté dotekové senzory, skryté kamery a další protiprávní akty při použití karty v bankomatu a o zneužití v elektronické podobě – o phishing (e-mailové podvody) či zneužití na internetu. Tyto rizika jsou tedy, jak již bylo zmíněno, stejná jako u klasických platebních karet.

Jedno riziko je ovšem typické pouze pro kreditní kartu. Jedná se o typ psychologického rizika, neboť rámec určený pro čerpání je úročenou půjčkou o kterou klient nemusí pokaždé žádat. Z pohledu banky se tak jedná o velice jednoduchý způsob jak z klienta získat úroky bez nutnosti poskytovat půjčku. Pro klienta mají kreditní karty řadu výhod (bonusy na penzijní spoření, slevy v obchodech), ale je třeba využívat je ve svůj prospěch. V opačné případě existuje vysoké riziko vzniku dluhové pasti.

Datum: 10.6.2014 | Rubrika: Články

O webu

Nemáte dostatek finančních prostředků? Potřebujete rychle získat peníze? Právě pro vás jsou určeny půjčky. Půjčení peněžních prostředků je nazýváno hypotékou. Na těchto webových stránkách získáte potřebné informace pro získání úvěrů a půjček. Abyste se lépe dokázali orientovat v ekonomických termínech je zde uveden i slovníček nejpoužívanějších pojmů.

Stránky webu