Články

Podvodné půjčky

V České republice je v poslední době obrovské množství poskytovatelů nebankovních půjček. Mnoho lidí se po neúspěšné žádosti o půjčku u bankovních domů pokouší získat půjčku od nebankovních subjektů.

Pokud se člověk do této situace dostane, vystavuje se velkému riziku, že bude podveden. Spotřebitelé se mohou setkat se dvěma způsoby podvodného jednání. Prvním je požadavek na zaslání finančních prostředků za schválení úvěru. Ovšem velmi často se stane, že dotyčný pošle peníze na účet „poskytovatele“ a úvěr nikdy neobdrží. Druhým je nutnost kontaktovat „poskytovatele“ na speciální telefonní lince, kde je účtován nadstandardní tarif (klidně i 100 Kč za minutu). Hovor je uměle prodlužován poskytovatelem a žadateli mnohdy ani není vyhověno a přijde mu i několika tisícový účet za telefon. Těmto metodám je třeba se s obezřetností vyhnout a ušetřit si tak vzniklé nepříjemnosti.

Důležité je také držet se několika poznávacích znamení, které na podvodné jednání upozorní žadatele dopředu. Jedná se o nekvalitu webových stránek či inzerátu, pravopisné chyby v inzerátech nebo na internetu (autor asi nebude občan ČR – nebezpečí lichvy) a také kontakt pouze na fyzickou osobu. V žádném případě nevolat na placenou linku a neposílat žádné finanční obnosy předem, jelikož klient o půjčku žádá nikoliv poskytuje.

Datum: 10.6.2014 | Rubrika: Články

O webu

Nemáte dostatek finančních prostředků? Potřebujete rychle získat peníze? Právě pro vás jsou určeny půjčky. Půjčení peněžních prostředků je nazýváno hypotékou. Na těchto webových stránkách získáte potřebné informace pro získání úvěrů a půjček. Abyste se lépe dokázali orientovat v ekonomických termínech je zde uveden i slovníček nejpoužívanějších pojmů.

Stránky webu