Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky jsou poskytovány jinými než bankovními institucemi. Odlišností je ale pouze status na straně věřitel. Tyto půjčky jsou určeny zejména zaměstnancům, důchodcům, živnostníkům, firmám a právnickým osobám. Je možné získat také nebankovní úvěry pro cizince.

V případě, že potřebujete rychle peníze a banka vám odmítla poskytnout úvěr, nebankovní půjčky mohou vyřešit váš problém. Na rozdíl od poskytnutí půjčky od banky, nebankovní instituce nevyžadují kontrolu dlužníka, jestli není náhodou zapsán v úvěrovém registru. Nevýhodou je však, že tyto ústavy mají vyšší úrokovou míru a tím také vyšší hodnotu RPSN.

Doporučuje se nechávat smlouvy o uzavření nebankovní půjčky prověřit advokátem, aby ve smlouvě nebylo uvedeno něco, co by mohlo klienta poškodit. Společnosti, které nabízí nebankovní poskytování úvěrů, se neustále rozšiřují. Hlavním důvodem je zvýšení zájmů obyvatel. Tento druh půjčky je efektivní a rychlý, než kdybychom si vyřizovaly úvěr v bance.

Banky je vhodné použít při poskytování půjček nad milion korun. Nebankovní instituce naopak poskytují peněžní prostředky ke krytí krátkodobých či střednědobých finančních kritických situací domácností. K výhodám těchto půjček patří již zmíněná rychlost, bezpečnost, vyřízení bez zbytečného papírování a skrytých poplatků, vyžadují nízké nároky na získání půjčky.

O webu

Nemáte dostatek finančních prostředků? Potřebujete rychle získat peníze? Právě pro vás jsou určeny půjčky. Půjčení peněžních prostředků je nazýváno hypotékou. Na těchto webových stránkách získáte potřebné informace pro získání úvěrů a půjček. Abyste se lépe dokázali orientovat v ekonomických termínech je zde uveden i slovníček nejpoužívanějších pojmů.

Stránky webu